Dažniausiai užduodami klausimai

Dažniausiai užduodami klausimai apie laboratoriją, kraujo tyrimus ir su jais susijusias procedūras, teikiamas paslaugas bei atsiskaitymo galimybes:

klaustukas

Kaip tapti jūsų įstaigos pacientu?

Kiekvienas asmuo gali tapti „Sosdiagnostika“ medicinos centro pacientu. Naujai prisirašiusiam asmeniui nereikia rūpintis asmens ambulatorinės kortelės perdavimu gydymo įstaigai. Medicininės dokumentacijos persiuntimu bei prisirašymo dokumentų tvarkymu pasirūpina „Sosdiagnostika“ administracija.

Asmuo, pasirinkęs „Sosdiagnostika“ bei konkretų gydytoją, atvyksta į centro registratūrą ir užpildo prašymą (nepilnamečių prašymų formą pildo slaugytoja, pasirašo vienas iš tėvų, o jeigu tėvų nėra – globėjas).

klaustukas

Kokius dokumentus reikia pateikti, norint tapti įstaigos pacientu?

Jums reikalingas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas: suaugusiems – asmens pass arba asmens tapatybės kortelė; vaikams – gimimo liudijimas.

klaustukas

Ar reikia ir kada reikia registruotis?

Jei norite atlikti kraujo tyrimus ar pasiskiepyti, registruotis mūsų procedūrų kabinetuose nereikia. Registracija reikalinga tik norint gauti laboratorijos, šeimos gydytojo  ar gydytojo specialisto konsultaciją.

klaustukas

Kada reikia tikrintis sveikatą?

Sveikatą reikia tikrinitis 1-2 kartus per metus, net ir tais atvejais, kai jaučiatės visiškai sveikas – daugelis ligų gali būti besimptomės ir vystytis Jūsų organizme daugelį metų.

Dažniau pasitikrinti sveikatą turėtų asmenys priklausantys rizikos grupėms – turintys antsvorio, genetiškai paveldėję ligas iš giminaičių, dažnai sergantys, turėję nesaugių lytinių santykių ir t. t.

klaustukas

Ar galima skubos tvarka atlikt tyrimus ?

Vilniaus procedūrų kabinete galite atlikti biocheminius, vėžio ir skydliaukės žymenų, lytinių hormonų, ELISA bei PGR (išskyrus ŽPV) tyrimus skubos tvarka*! Biocheminiai bei vėžio ir skydliaukės tyrimai atliekami per 2 val., o lytinių hormonų ir ELISA tyrimų numatomas atlikimo laikas - 4–5 val. PGR tyrimų atlikimo laikas sutrumpėja iki 8 val!

*Skubos tvarka atliekamiems tyrimams taikomi didesni mokesčiai.

klaustukas

Ar galima į jūsų laboratoriją atvežti mėginį(-ius) patiems?

Kraujo mėginį galite atvežti patys, tačiau mes neatsakome už tyrimų kokybę, kadangi nežinome, kokiomis sąlygomis buvo paimtas ir transportuojamas mėginys.

klaustukas

Kraują imate iš venos ar iš piršto?

Tyrimams kraujas imamas iš venos, kadangi veninis kraujas parodo tikslesnius tyrimo  rezultatus. Sunkiau surinkti didesnį kiekį kapiliarinio kraujo, jis greičiau sukreša, todėl  imame iš piršto tik tuo atveju, jeigu nepavykta paimti iš venos. Žinoma, mažiesiems imame kraują iš piršto.

 klaustukasAr galima valgyti prieš tyrimus?

 Prieš daugelį tyrimų patartina susilaikyti nuo maisto vartojimo bent 12 valandų. Tačiau kiekvienas tyrimas reikalauja skirtingo pasiruošimo. Rekomenduojame prieš tyrimus pasikonsultuoti su laboratorijos gydytoju ar laborantu dėl konkretaus tyrimo specifikos.

Daugiau informacijos čia!

klaustukas

Kodėl tyrimų atsakymai skiriasi tarp laboratorijų?

Visų pirma, tyrimų rezultatų normos skiriasi pagal lytį ir amžių, todėl vertinant atsakymus reikia atkreipti dėmesį į tai, kokiam žmogui  tyrimai buvo atlikti. Laboratorijos naudoja skirtingus įrenginius, todėl tyrimų atsakymai gali šiek tiek skirtis. Kadangi kraujo tyrimai gali būti kartojami sekant ligos eigą, patariame tyrimus visada atlikti toje pačioje laboratorijoje. Tokiu būdu, Jus gydantis gydytojas galės objektyviau palyginti ir aptarti gautus rezultatus.

klaustukasPadiktavau neteisingą el. paštą, ar galite suteikti informaciją telefonu, ištaisyti el. pašto adresą ir atsiųst tyrimo rezultatus?

Kofindencialios informacijos apie Jūsų tyrimų rezultatus telefonu neteikiame, deja, klaidos su Jūsų elekroninio pašto adresu taip pat negalime ištaisyti, todėl laukiame Jūsų procedūrų kabinete.

klaustukas

Kokiais būdais galima atsiskaityti? 

Visuose procedūrų kabinetuose galite atsiskaityti grynaisiais pinigais, taip pat atlikus piniginį pavedimą pagal sutartis.

Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių procedūrų kabinetuose galite atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis:

VISA; VISA electron; Eurocard Mastercard; Maestro; American express.

Visa MastercardVisa electron Eurocard MasterCardMaestroAmerican express

 

 

klaustukas

Ar galima atsiskaityti su sveikatos draudimo kortelėmis?

Laboratorija „Sosdiagnostika“ sudariusi sutartį su "Compensa Life Viena Insurance Group". Atsiskaitymo metu padengiama suma priklauso nuo Jūsų draudimo plano!