Inovacijos ir technologijos

inovacijos ir technologijosInovacijos ir technologijos

Laboratorinės diagnostikos srityje nuolat diegiami nauji tyrimai bei jų atlikimo metodai, kitos inovacijos ir technologijos. Šiuolaikinė laboratorija jau nebeįsivaizduojama be automatinių analizatorių. Deja, bet dar ne visos laboratorijos Lietuvoje yra pasitelkusios daug investicijų reikalaujančius robotus, kurie visiškai eliminuoja žmogiškąsias klaidas, padidina produktyvumą ir tyrimų atlikimo greitį.

Laboratorijoje „Sosdiagnostika“ tyrimai atliekami pasitelkus robotą „SIEMENS VersaCell“, kuris skirsto mėginius į biocheminius ir imunologinius analizatorius. Mėginiui patekus į laboratoriją yra įvertinama mėginio kokybė, mėginys registruojamas ir pažymimas brūkšniniu kodu. Užsakius analites, visą darbą atlieka robotas ir automatiniai analizatoriai.

Tačiau vien robotų ir analizatorių nepakanka – visus tyrimų atsakymus patikrina ir patvirtina medicinos biologas arba gydytojas. Kilus klausimams, susiekiama ir su mėginį atsiuntusios įstaigos medikais. Tik tokiu būdu užtrikrinama gera tyrimų kokybė.

Modernia laboratorijos įranga bei atliktų tyrimų statistika naudojasi šalies mokslininkai, rengdami publikacijas ir kitus mokslinius darbus!