Bendrieji kraujo tyrimai

Bendrieji kraujo tyrimai

Bendrieji kraujo tyrimai yra paprasčiausi ir dažniausiai atliekami tyrimai, suteikiantys informacijos apie beveik visų žmogaus organų veiklą, esamas, buvusias ir gręsiančias patologijas bei ligas.

Veninio kraujo tyrime aptinkami kraujo sudėtinių dalių (eritrocitų, trombocitų, limfocitų ir t. t.) normų neatitikimai nurodo įvairius sveikatos sutrikimus. Kadangi kraujas perneša ir aprūpina organus maistinėmis medžiagomis, mikroelementais, vitaminais, antikūnais, hormonais, bet kokie jų koncentracijos pokyčiai leidžia įtarti ir gali nurodyti įvairias infekcijas, uždegimus, nepakankamumus, kraujotakos ir krešėjimo sutrikimus ir kitas ligas. Diagnozavus ligą ankstyvoje stadijoje, galima efektyviai sekti jos eigą, parinkti tinkamą ir efektyvų gydymą.

Tikrintis kraują – kiekvieno pavyzdingo ir atsakingo, savimi ir artimaisiai besirūpinančio, asmens pareiga. Bendrieji kraujo tyrimai gali būti atliekami be gydytojo siuntimo. Juos rekomenduojama atlikti kas 3-6 mėn, turint sveikatos problemų – dažniau.

Tyrimo pavadinimas
BKV Bendras kraujo tyrimas (5 dif.)
BKV Bendras kraujo tyrimas (3 dif.)
ENG (Westergreno būdu)
Leukograma
CRB C-reaktyvus baltymas (plataus spektro)
ABO/RhD Kraujo grupė ir rezus faktorius 
ABO/RhDp Kraujo grupė ir rezus faktorius (plokšteliniu būdu)
aRh Rezus antikūnai