Lytiniai hormonai

Lytiniai hormonai

Hormonus gamina specializuotos ląstelės – endokrininės liaukos. Pagrindinės endokrininės liaukos, gaminančios įvairius hormonus, yra hipofizė, kankorėžinė, užkrūčio liaukos, skydliaukė, antinksčių liaukų, kasa. Lytiniai hormonai vyrų organizme gaminasi sėklidėse, o moterų – kiaušidėse.

Įvairios patologinės būklės, būsenos (įvairios infekcijos ar uždegimai, sisteminės ligos, alergija, navikai, galvos smegenų ir psichikos traumas, intoksikacija, apsinuodijimai, šalčio, karščio, triukšmo poveikis, operacijos bei kitoks stresas ir kt.), pirmiausiai sutrikdo hormonų reguliaciją, o negydant ir organų funkcijas: funkciniai pokyčiai virsta organiniais.

Tyrimo pavadinimas
HCG Chorioninis gonadotropinas
E2 Estradiolis
E3 Estriolis laisvas 
DHEA-S Dehidroepiandrosterono sulfatas
SHBG (lytinius h. sujungiantis globulinas)
TESTO Testosteronas 
LAI Laisvų androgenų indeksas (atliekamas iš tyrimų TESTOSTERONO ir SHBG)
PRL Prolaktinas
PRG Progesteronas
FSH Folikulus stimuliuojantis hormonas
LH Liuteinizuojantis hormonas
PAPP-A Nėštuminis plazmos baltymas A
fBC Laisvas beta žmogaus chorioninis gonadotropinas
AMH Antimiulerinis hormonas (vaisingumo tyrimas)
17-Hidroksiprogesteronas
HCG Chorioninis gonadotropinas (su skiedimu)
Prenatalinės rizikos tyrimas (I) PRISCA
Prenatalinės rizikos tyrimas (II) PRISCA

Hormonai yra veiksmingi, efektyvūs. Tereikia tik nedidelio kiekio, kad sukelti didelius pokyčius ląstelėse, organuose ar net visame organizme. Štai kodėl net nedidelis tam tikro hormone pokytis gali sukelti rimtų problemų. Laboratorinių tyrimų pagalba galima išmatuoti hormonų koncentracija kraujyje, šlapime. Laboratorinis tyrimas gali padėti nustatyti problemą, jei turite hormonų sukeltų simptomų: nustatyti ar yra hormone hipersekrecija (padidėjęs kiekis) ar hiposekrecija (sumažėjęs kiekis). Pats papraščiausias ir prieinamiausias hormoninis tyrimas, kurį galite atlikti ir namuose - nėštumo testas - patikrinamas nėštumo hormonas (chorioninis gonadotropinas (hCG) šlapime.