Chlamydia trachomatis DNR (PGR metodu)

Chlamydia trachomatis DNR (PGR metodu)

Chlamydia trachomatis DNR (PGR metodu) tyrimas padeda aptikti mūsų organizme esančią Chlamydia trachomatis bakteriją. Ji plinta vaginalinių, analinių bei oralinių lytinių santykių metu. Didžiausią riziką užsikrėsti infekcija turi paauglės ir jaunos moterys dėl nepilnai subrendusio gimdos kaklelio, kuris jautresnis infekcijai.

Chlamidinė infekcija (Chlamidiozė) – viena iš dažniausiai pasitaikančių lytiškai plintančių ligų. Būdinga jauniems, lytiškai aktyviems asmenims, ypač 16-24 metų moterims ir 18-29 metų vyrams, tačiau serga ir lytiškai aktyvūs vyresnio amžiaus asmenys. Kadangi dauguma atvejų būna besimptomiai, didžioji dalis pacientų lieka nediagnozuoti. Negydyta lyties takų chlamidinė infekcija gali sukelti rimtus padarinius, ypač moterims – uždegiminę pilvo ligą, ektopinį nėštumą ir nevaisingumą.

Dažniausiai chlamidiozė nesukelia jokių simptomų, tačiau tam tikrais atvejais gali pasireikšti:

Moterims – gleivingos ar pūlingos makšties išskyros, skausmingas šlapinimasis, kraujas po lytinių santykių, skausmai apatinėje pilvo dalyje, pagausėjusios menstruacijos. Chlamidinė infekcija iš gimdos kaklelio gali prasiskverbti į šlapimo bei lyties organus ir sukelti mažojo dubens uždegiminę ligą (MDU). MDU metu gali susidaryti sąaugos kiaušintakiuose ir tapti nevaisingumo priežastimi.

Vyrams – baltomis ar skaidriomis išskyromis iš šlaplės, deginimo jausmu šlapinantis. Chlamidijos gali sukelti sėklidžių, sėklidžių prielipių uždegimus, pasireiškiančius skausmu kapšelyje, jo padidėjimu, taip pat prostatos uždegimą.

Ir vyrams, ir moterims, užsikrėtusiems chlamidioze per analinius lytinius santykius, gali atsirasti išeinamosios angos uždegimas (proktitas).