Neisseria gonorrhoea DNR (PGR metodu)

Neisseria gonorrhoea DNR (PGR metodu)

Neisseria gonorrhoea DNR (PGR metodu) tyrimas padeda aptikti Neisseria gonorrhoeae bakteriją, kuri į organizmą patenka per gleivines (lyties organų, burnos, tiesiosios žarnos) bei lytinių santykių (vaginalinių, oralinių, analinių) metu. Nėščioji, gimdymo metu, gonokokinę infekciją gali perduoti savo naujagimiui. Gimdyvės perduotos Neisseria gonorrhoea bakterijos naujagimiui gali sukelti sunkų akių uždegimą, sepsį, meningitą.

Gonorėja – viena iš dažniausiai pasitaikančių lytiškai plintančių ligų. Būdinga jauniems, lytiškai aktyviems asmenims, ypač 16-24 metų moterims ir 18-29 metų vyrams, tačiau serga ir lytiškai aktyvūs vyresnio amžiaus asmenys.

Po trumpo inkubacinio periodo (3-5 d.) vyrams prasideda ūmus šlaplės uždegimas su gausiomis pūlingomis išskyromis, negydoma infekcija komplikuojasi į prostatos bei sėklidžių prielipo uždegimus. Moterims prasideda gimdos kaklelio uždegimas, kuris gali būti su gausiomis išskyromis arba besimptomis. Negydoma gonorėja greitai nukeliauja į aukštesnius lytinius organus ir sukelia mažojo dubens organų uždegimą (MDU), patenka į šlaplę ir tiesiąją žarną.