ŽPV genotipų (16,18) DNR (PGR metodu)

ŽPV genotipų (16,18) DNR  (PGR metodu)

ŽPV genotipų (16, 18) DNR (PGR metodu) tyrimu siekiama nustatyti gimdos kaklelio vėžio riziką. ŽVP 16 ir 18 tipai sukelia apie 70 proc. visų gimdos kaklelio vėžio atvejų visame pasaulyje, be to, jų sukeliami vėžiai dažniausiai yra piktybiniai (greičiau progresuoja ir anksčiau atsiranda metastazių). Tai yra aukščiausios rizikos genotipai sukelti gimdos kaklelio vėžį.

Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) – tai virusinės kilmės lytiškai plintanti liga, kuria galima užsikrėsti per odos kontaktą. Ja serga apie 85 proc. žmonių. Yra nustatyta daug ŽPV tipų, tačiau tyrimai rodo, jog galima sirgti keliais iš jų vienu metu. Vieni yra pavojingesni už kitus. Kai kurie žmogaus papilomos viruso tipai gali daryti įtaką vėžio atsiradimui, ypač gimdos kaklelio vėžiui.

Papilomos viruso karpos gali būti šalinamos uždeginant elektra su vietiniu nuskausminimu arba šaldant azotu. Tačiau virusas organizme išlieka visą gyvenimą. Nešiojant žmogaus papilomos virusą, labai svarbu laboratoriniu tyrimu išsiaiškinti papilomos viruso tipą ir įvertinti riziką susirgti vėžiu. Taip pat svarbu imtis prevencinių priemonių – kandilomų šalinimo, kad neužkrėstumėte kitų.