Vėžio žymenys

Vėžio žymenys

Vėžys yra liga, kuri dėl aplinkos užterštumo pasitaiko vis dažniau, praneša Pasaulio sveikatos organizacija. Todėl yra labai svarbu dėl galimų vėžinių susirgimų pasitikrinti ne tik atsiradus įtarimams, tačiau ir profilaktiškai. Tam gali pasitarnauti kasmetinis kraujo tyrimų atlikimas. Sumažinkite savo dvejones ir nerimą!

Pasitikrinimui dėl vėžinių susirgimų Jums gali būti reikalingi vėžio žymenų, automatizuoti kraujo ląstelių ar šlapimo laboratoriniai tyrimai. Šie tyrimai gali padėti patvirtinti arba paneigti vėžinių susirgimų įtarimus. Tam tikrais retais atvejais kraujo tyrimai negali visiškai tiksliai pasakyti, ar jūs jau sergate vėžiu, ar turite kokią nors kitą, ikivėžinę būklę. Tačiau jie gali pateikti užuominų apie tai, kas vyksta jūsų organizme ir ar verta susirūpinti?

Jeigu jūsų gydytojas patarė atlikti vėžio žymenis ar kitus laboratorinius kraujo tyrimus beieškant vėžio požymių, tai nereikia pagalvoti, kad tai jau vėžio diagnozė ir sergate vėžiu. Sužinokite daugiau - būtent ko ieško jūsų gydytojas, kai pataria atlikti kraujo tyrimus!

Tyrimo pavadinimas
S100 Melanomos žymuo S 100 
AFP Alfa fetoproteinas
CEA Karcinoembrioninis antigenas
BHCG Beta chorioninis gonadotropinas (vėžio žymuo) 
Ca 19-9 Kasos vėžio žymuo
Ca 15-3 Krūties vėžio žymuo
Ca 125 Kiaušidžių vėžio žymuo
Cyfra 21-1 Plaučių vėžio žymuo 
Ca 72-4 Skrandžio vėžio žymuo
FPSA Laisvas prostatos specifinis antigenas
PSA Prostatos specifinis antigenas (serume)
PSA ir FPSA santykis (atliekamas iš tyrimų FPSA ir PSA)
He4 Kiaušidžių vėžio žymuo
ROMA įvertis (susideda iš tyrimų Ca 125 ir He4)

Vėžio žymenys, Vėžio žymenys, Vėžio žymenys, Vėžio žymenys