Kiaušidžių vėžio žymuo He4

Kiaušidžių vėžio žymuo He4

Kiaušidžių vėžio žymuo He4 – naujoviškas kraujo tyrimas, kuris, kaip ir tradicinis kiaušidžių vėžio žymuo Ca125, diagnozuoja vėžinius susirgimus kiaušidėse. Šiuos tyrimus rekomenduojama atlikti atsiradus papildomai masei moters dubens srityje. Pilvo padidėjimas gali varijuoti nuo plika akimi nepastebimo iki primenančio 6-ąjį nėštumo mėnesį.

Kuo kiaušidžių vėžio žymuo He4 yra pranašesnis už kiaušidžių vėžio žymenį Ca125?

Naujasis tyrimas yra žymiai jautresnis ir specifiškesnis, atliekant He4 tyrimą turintiems naviką stebima daugiau padidėjusių rezultatų nei atliekant Ca125, taip pat He4 arba He4+Ca125 daug geriau aptinka ankstyvąsias vėžio formas nei atliekant tik Ca125.

Atliekant abu tyrimus kartu, gaunamas optimaliausias rezultatas, pagal kurį galima parinkti tinkamiausią gydymą dėl dubens srities padidėjimo (ne nėštumo atvejais). Šie tyrimai aptinka auglį jį turinčioms moterims 94 proc. tikslumu. Auglys visada aptinkamas vėlesnėse jo stadijose.

Kiaušidžių vėžio žymenys He4 ir Ca125 padės atrinkti gerybinius auglius nuo piktybinių navikų. Taikant kiaušidžių piktybinių navikų rizikos algoritmą (ROMA) pastebėta, kad minėtasis tyrimų junginys 89 proc. teisingai įvertina kiaušidžių vėžio atvejus kartu su mažo piktybiškumo potencialiais navikais, kaip aukštos rizikos atvejus. 75 proc. teisingai įvertina gerybinius auglius, kaip žemos rizikos atvejus. Būtent dėl to šie tyrimai tinkami ne tik aptikti auglį, tačiau ir įvertinti jo piktybiškumą.