Virusinių ligų infekcijų tyrimai

Virusinių ligų infekcijų tyrimai

Virusinės ligos, tai infekcijos, kurias sukelia įvairių tipų virusai. Virusas - mikroskopinio dydžio organizmas, kurį sudaro genetinė medžiaga, apsupta baltymų, lipidų ar glikoproteinų dangalu. Virusai patys negamina energijos, nereaguoja į dirgiklius ir yra labai paprastos sandaros organizmai, todėl gali egzistuoti tik kitose gyvose ląstelėse. Patekęs į ląstelę, virusas „įterpia“ savo genetinę medžiagą ir perima jos funkcijas. Užkrėstos ląstelės dauginasi ir tuo pačiu skleidžia virusą.

Organizmo imuninė sistema aptikus virusą pradeda reaguoti – gaminti specifinius antikūnus, kurie padeda neutralizuoti viruso užkrėstas ląsteles, tačiau ne visada mūsų organizmas geba apsiginti pats. Norint parinkti tinkamą gydymą, būtina atlikti laboratorinius tyrimus ir nustatyti kas sukėlė sveikatos sutrikimą, kokio intensyvumo yra liga. Atliekami antikūnų tyrimai, dažnu atveju, padeda aptikti ligą ankstyvoje stadijoje, kuomet dar galima užkirsti kelią komplikacijoms.

Tyrimo pavadinimas
Parotito viruso IgG
Tymų viruso IgG
Tymų viruso IgM
Varicella zoster viruso (Vėjaraupių) IgM
Varicella zoster viruso (Vėjaraupių) IgG
Antikūnai IgG prieš Herpes simplex viruso I tipą 
Antikūnai IgM prieš Herpes simplex viruso I tipą
Antikūnai IgG prieš Herpes simplex viruso II tipą
Antikūnai IgM prieš Herpes simplex viruso II tipą
Antikūnai IgG prieš EBV kapsidinį antigeną (infekcinė mononukleozė) (Epštein barr)
Antikūnai IgM prieš EBV kapsidinį antigeną (infekcinė mononukleozė) (Epštein barr)
Antikūnai IgG prieš Raudonukės virusą 
Antikūnai IgM prieš Raudonukės virusą
Antikūnai IgG prieš Citomegalo virusą
Antikūnai IgM prieš Citomegalo virusą
CMV Citomegalo viruso DNR (PGR metodu)
ŽIV kombinuotas (1/2 antikūnų ir p24 AG antigenų nustatymas)

Dažnai būna sunku atskirti ar sveikatos sutrikimas kilo dėl paprasto peršalimo, bakterinės ar virusinės kilmės infekcijos, kadangi pirminiai simptomai būna panašūs. Gydymas antibiotikais būna beprasmis, kadangi jie veiksmingi prieš bakterinio tipo infekcijas, bet ne virusus. Gerdami juos, kenkiate savo organizmui - dėl dažno vartojimo, jie tampa neveiksmingi tada, kai jų iš tiesų prireikia. Efektyviausios prevencinės priemonės prieš virusines ligas – skiepai.

Virusinių ligų infekcijų tyrimai, Virusinių ligų infekcijų tyrimai, Virusinių ligų infekcijų tyrimai