Tymų viruso IgG

Tymų viruso IgG parodo ar buvo sirgta tymais ir ar yra susiformavęs imunitetas. Rekomenduojama kartu atlikti tymų viruso IgG ir tymų viruso IgM tyrimus. Antikūnų imunoglobulinų pradeda daugėti praėjus 7-18 dienų po užsikrėtimo.

Tymai – virusinė infekcija, kurią sukelia Paramoxi šeimos virusas. Vaikams tai – viena iš sunkiausių ir pavojingiausių ligų, tačiau ja dažnai serga ir suaugusieji.

Tymų virusas lengvai plinta oro lašeliniu būdu (kosint, čiaudint) arba per tiesioginį kontaktą (nosį, burną). Sukelia pilkšvas dėmeles burnos gleivinėje šalia krūminių dantų, vėliau - raudonus išbėrimus ant skruostų, lūpų ir daugelio kitų kūno vietų. Karščiuojama, skauda gerklę, padidėja limfmazgiai, atsiranda jautrumas šviesai.

Liga gali komplikuotis į plaučių uždegimą, vidinės ausies uždegimą, meningitą (smegenų dangalų uždegimą) ir smegenų pažeidimą. Galima apkursti.

Gydymas antibiotikais nėra veiksmingas, todėl jis nerekomenduojamas. Palankios sąlygos gijimui yra gulėjimas lovoje, patalpų vėdinimas, patartina vartoti daugiau skysčių ir dažnai skalauti burną. Svarbu vengti kontakto su kitais žmonėmis, kad sustabdyti ligos plitimą. Suaugusiems, diagnozavus infekciją tymų virusu, yra leidžiamas ribavirinas.