ŽIV kombinuotas (1/2 antikūnų ir p24 Ag antigeno nustatymas)

ŽIV kombinuotas (1/2 antikūnų ir p24 Ag antigeno nustatymas)

ŽIV kombinuotas (1/2 antikūnų ir p24 Ag antigeno nustatymas) – tyrimas, kuris sutrumpina diagnostinį tarpsnį tarp ŽIV infekcijos atsiradimo ir jos pirmojo serologinio aptikimo. ŽIV p24 antigenas gali būti aptinkamas kai kuriuose ŽIV serokonversijos mėginiuose dar prieš aptinkant ŽIV antikūnus. Nors ŽIV antikūnų ir (arba) antigeno nustatymas neleidžia padaryti galutinių išvadų dėl ŽIV1 ar ŽIV2 infekcijos buvimo kraujyje kraujo paėmimo metu, o neigiamas rezultatas neleidžia galutinai atmesti ŽIV1 ar ŽIV2 buvimo galimybės, kombinuotas antigenų/antikūnų tyrimas šiuo metu yra geriausias serologinis būdas gan tiksliai aptikti ir atmesti ŽIV infekciją.

Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) – viena iš pačių pavojingiausių lytiškai plintančių ligų. Jos kilmė – virusinė. ŽIV pažeidžia kraujyje esančius limfocitus, kurie atsakingi už organizmo apsaugą nuo svetimkūnių, todėl organizmas tampa ypač lengvai pažeidžiamas bet kokios kitos infekcijos ar uždegimo, kas pasitaiko gan dažnai, tik ne visada yra jaučiama.

Šių laikų medicina dar negali pasiūlyti, nei medikamentų gydymui, nei prevencinių skiepų, tik profilaktines diagnostines priemones bei tolimesnio plitimo kontrolę. Mokslininkams sukurti reikiamus medikamentus trukdo nuolatinė viruso mutacija. Jo DNR nuolatos keičiasi ir netgi tame pačiame organizme gali paraleliai egzistuoti keletas mutavusių ŽIV versijų, besiskiriančių net 8-10 proc. savo DNR grandinės kodo.

Yra pastebima, kad ypač retais atvejais kūdikiai, gavę infekciją iš motinos, visiškai „išsivalo“ savo organizmą nuo ŽIV.