Vaiko profilaktinis patikrinimas

Vaiko profilaktinis patikrinimas – kasmetinis sveikatos patikrinimas, kuris leidžia diagnozuoti įvairius sveikatos sutrikimus ankstyvoje stadijoje ir užbėgti jiems už akių! Svarbu suvokti, kad tyrimus būtina atlikti ne dėl pažymos, prieš stovyklą, darželį ar mokyklą, bet dėl vaiko sveikatos!

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos atlikti profilaktiniai vaikų sveikatos patikrinimai parodė, kad net 83 proc. vaikų turi įvairių sveikatos sutrikimų ir tik kas dešimtas vaikas – visiškai sveikas. Lietuvoje dažniausiai nustatomas vitaminų ir mikroelementų trūkumas, pakitę hematologiniai kraujo parametrai, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje bei sutrikusi skydliaukės funkcija.

Vaiko profilaktinis patikrinimas

Profilaktinio patikrinimo metu, šeimos ar laboratorijos gydytojas, įvertina bendrąją vaiko sveikatos būklę, atsižvelgiant į vaiko amžių, lytį ir augimo procesus, t. y. patikrina visas jo organizmo sistemas – širdies ir kraujotakos veiklą, kaulų ir raumenų sistemą, kvėpavimo takų funkcijas ir t. t.

Iškilus įtarimui, kad viena ar kita organizmo funkcija „šlubuoja“, kraujo, šlapimo ar kaprologiniuose tyrimuose pastebėjus normų neatitikimus, gydytojai gali atlikti papildomus tyrimus, paskirti gydymą. 

Laboratorijoje „Sosdiagnostika“ atliekamas vaiko profilaktinis patikrinimas ir išduodama pažyma!

Patikrinimo metu šeimos gydytojas apžiūri vaiką, pagal indikacijas paskiria tyrimus (bendras kraujo tyrimas, bendras šlapimo tyrimas, elektrokardiograma ir kt.). Tikrinantis sveikatą prieš darželį, reikia atsinešti rytinio šlapimo, išmatų koprologiniam tyrimui. Prieš vaiko patikrą taip pat rekomenduojama nevalgyti bent 12 valandų.

Komplikacijų prevencija ir ankstyva ligų diagnostika padeda ligas ar tam tikrus pakitimus sėkmingai koreguoti!